Bejelentkezés

Kanári-szigetek: Tenerife, La Palma (Gomera)

Túrák az örök tavasz szigetén: Tenerife, La Palma és az örökzöld Gomera.

Kimozdulnál itthonról egy valóban változatos szigetvilágba? Akkor irány az örök tavasz, a háborítatlan természet, a köderdők, a sivatagok, a csöndes tengerpartok és a történelmi kikötővároskák elszigetelt világa az Atlanti-óceán közepén! Kanári-szigetek – szállodák, tömegturizmus. Ne tévesszen meg! Nem hiába váltak a Kanári-szigetek a természetkedvelő európai hippi-közösségek téli szállásává, hiszen a szigetek nagy része UNESCO Világörökség listás nemzeti park, vízesésekkel, trópusi erdőkkel, kietlen sivatagokkal, sziklás, havas csúcsokkal, vulkánokkal és gyönyörű tengerpartokkal. A tömegturizmus leginkább Gran Canaria és Tenerife kiemelt tengerparti üdülőövezeteire jellemző, míg a tengerparttól néhány kilométerre az őstermészet és elvarázsolt hegyi falvak fogadnak, ahol a helyieken kívül csak néhány hátizsákos-bakancsos turista köszön rád. Utunk jellemzően ezt a vidéket tárja fel, a luxusszállodák nyüzsgését meghagyva az érdektelen tömegeknek, és olyan szigetekre is ellátogat, hol nem szállodasorok, hanem ködbe vesző zöld hegyek emelkednek a sziklás tengerpart fekete homokos strandja fölé.
FIGYELEM! Hosszabbítási lehetőség az Kanári-szigetek alapprogram után! Öt napos extra programmal várjuk azokat, akik Tenerife és La Palma szigetei után még Gomera szigetével is szeretnének megismerkedni. Egy hajdani vulkán romjaiból felépülő sziget északi oldala erdős, a déli szélárnyékos száraz, sivatagos. Bár kiterjedése nem túl nagy, viszont a változatos klímának köszönhetően tartogat látnivalókat bőven, ennek köszönhetően a sziget 10 %-a védelem alatt áll, a Garajonay Nemzeti Park 1986 óta a Világörökség része. Ennek köszönhetően ez a sziget is inkább a gyalogos turisták, na meg az ide telelni járó hippi-közösségek paradicsoma. A Garajonay-hegység köderdői, vízesései, a szélárnyékos száraz oldal mély kanyonvölgyei és háborítatlan tengerpartjai méltán tették Gomerát a Kanári-szigetek egyik gyöngyszemévé, melyet kár kihagyni. A kiegészítő program felára 99 000 Ft. Ha erre a kiegészítő programrészre is jelentkezel, értelemszerűen öt nappal később, azaz -án fogsz hazarepülni. A kiegészítő program az alapprogram folytatásaként indul, azaz számodra a teljes program 2015.április 24-én / 2015.október 22-én indul Teneriféről, és itt is fejeződik be 2015.május 8-án / 2015.november 5-én. Kérjük, hogy részvételi szándékodat időben jelezd felénk! A kiegészítő program minimum 4 fő jelentkezése esetén indul.
  • 1. nap Tenerife: Puerto de la Cruz

    Miután megérkezünk Tenerife repülőterére, elfoglaljuk szállásunkat a tengerparton, Puerto de La Cruzban, egy apartmanszálláson, ahol öt éjszakát fogunk eltölteni.
  • 2. nap Anaga hegység, San Cristobal de la Laguna

    2
    Reggel a felettünk zöldellő Anaga-hegység köderdejeit látogatjuk meg. Rövid utazás után a vegetáció egyre bujábbá válik, mígnem a hegygerincen elérjük az örökzöld babérfák és hangafélék alkotta köderdőket (Laurisilva-erdők). A szűk, szerpentines hegyi úton a nemzeti park északi csücskébe utazunk, Chamorga kis hegyi falujába. Innen indul utunk a sziget legészakibb csücskére, ahonnan a sziklás csúcsról gyönyörű kilátás nyílik az óceánra és az Anaga köderdőkkel borított zöld őserdejére. Ezután a köderdőkben túrázunk egyet a hegység gerincén, ahol a göcsörtös, fává növő hangák és páfrányok közt kanyarog az út. A túra után leereszkedünk az alattunk fekvő La Lagunába. San Cristobal de La Laguna volt egykor a sziget fővárosa, és a hajdani spanyol gyarmati építészetnek köszönhetően az óváros ma is őrzi a 16-18. század hangulatát – nem hiába lett az UNESCO Világörökség része. Miután kigyönyörködtük magunkat az óváros épületeiben, és lazítottunk a nap végén, visszatérünk szállásunkra. Szállás: apartmanban.
    (Szintemelekedés: 600 m , táv: 8 km, menetidő: 3 óra)
  • 3. nap Teide (3718 m), La Orotava

    2
    Reggel korán kelünk, és a szerpentineken kanyarogva a Reménység Erdejének (Bosque de la Esperanza) védett hegyvidékére utazunk. Órákon keresztül kanyargunk a hatalmas kanári-fenyők borította zöldellő hegyoldalakon, mígnem – ahogy egyre magasabbra érünk – lassan sivatagi arcot ölt a táj: ez a magashegységi sivatag a Las Canadas, egy hatalmas kaldera, melynek a közepéből emelkedik ki Spanyolország (és egyben a Kanári-szigetek) legmagasabb pontja, a Teide 3718 m magas vulkáni csúcsa. De még mielőtt a csúcsra indulnánk, elautózunk a Las Canadas kilátópontig, hiszen itt emelkedik az „Isten ujja” sziklaalakzat, amely szerepelt a Star Wars 2. részében is. Miután kigyönyörködtük magunkat e holdbéli tájban – ahol többek közt a Majmok bolygóját is forgatták – elindulunk vissza a felvonóhoz. A felvonó végállomásától még egy 30-40 perc séta vár ránk a magashegyi ritkás levegőben, melyet a Teide utóvulkáni működése során kigőzölgő kénes gázok tesznek „kellemesebbé” és fojtóan büdössé. De megéri a fáradtságot, hiszen a vulkán csúcsrégiójából gyönyörű körpanoráma tárul elénk: tiszta időben beláthatjuk az egész szigetet. Miután leértünk a hegyről, tovább utazunk La Orotava városába. La Orotavának bár gyönyörű az óvárosa is, de mégis talán legnagyobb értéke a botanikus kert, ahová több, mint 4000 különféle trópusi növényt halmoztak össze: itt megláthatjuk milyen az, amikor a szobanövényeink fává nőnek! Az estét újra Puerto de la Cruzban töltjük. Szállás: apartmanban. (Szintemelekedés: 80 m, táv: 2 km, menetidő: 1 óra)
  • 4. nap Playa de Las Teresitas, Candellaria, Güimar

    1
    Reggel elindulunk az Óceán felé. Santa Cruzon átutazva San Andrés tengerpartjára (Playa de Las Teresitas) látogatunk, melynek sárga homokját tankhajókon szállították át a Szaharából. A hegyekkel körbevett öböl pálmafái alatt strandolunk egyet, majd az autópályát elhagyva leereszkedünk az óceánhoz, ahol a hangulatos tengerparti kisvárosban, Candelariában megnézzük Spanyolország egyik legnagyobb templomát és búcsújáróhelyét, Tenerife oltalmazójának, a Candeláriai Miasszonyunk tiszteletére felszentelt bazilikát. Innen a hegyek felé vesszük az irányt, és hamarosan a Valle de Güimar borvidék szőlőtáblái között kanyargunk, egészen Güimar hangulatos városkájáig. Itt meg kell állnunk, hiszen Thor Heyerdal is megállt annak idején az itt magasodó piramisok miatt. Napjainkban egy múzeum mutatja be a területen emelkedő lépcsős piramisokat. Innen újra visszatérünk Puerto de la Cruzba. Szállás: apartmanban.
  • 5. nap Masca-völgy, Los Gigantes

    4
    Reggel autóba ülünk, és felkapaszkodunk a hegyekbe, hogy egy bizar szerpentines úton megközelítsük Casa Lono de Masca települését. A falu alá begyalogolva a völgy egyre szorosabbá válik, végül szinte összezárulnak fejünk felett a sziklafalak: ez a Masca-kanyon, melynek aljába egy négy órás gyalogtúra keretében leereszkedünk, hogy a völgy alján a kitáguló sziklafalak által közrefogott kis tengeröbölben megmártózzunk az óceán türkizkék vizében. Innen némi pihenés után hajóval folytatjuk tovább utunkat Los Gigantes 300 métert meghaladó, óceánba szakadó sziklafalai felé. Itt újra autóba szállunk, és visszautazunk Puerto de la Cruzba. Szállás: apartmanban. (Szintemelkedés: 600 m le, táv: 10 km, menetidő: 4 óra)
  • 6. nap Puerto de la Cruz, La Palma - Santa Cruz

    Ezen a napon (menetrendtől függően) repülővel átutazunk a szomszédos La Isla Bonitára, azaz „Szép Szigetnek” becézett La Palmára, a Kanári szigetek kétségkívül legzöldebb, legszebb és egyben legvadregényesebb szigetére. Az útikönyvek néhány oldallal elintézik La Palmát, mivel a szigetről hiányoznak a tömegek által látogatott szállodasorok. A sziget háborítatlan természetével elsősorban a gyalogos turisták paradicsoma: itt visz két európai gyalogos „országút” is, a GR 130 és a GR 131 is. Híres az itt termesztett cukornádból készült, a hegyekben gyűjtött mézzel fűszerezett helyi rum, illetve a szivar, mely vetekszik a kubaival. Mindenfelé virágzó mandulafák, banán, ananász, cukornád, avocado, cherimola, mangó és narancsföldek, a hegyekben gesztenyefaligetek tarkítják a zöld szigetet. Az eredeti hangulatban megőrződött gyarmati kisvárosok, a tömegturizmussal alig szennyezett apró halászfalvak igazi paradicsomi hangulatot kölcsönöznek a szigetnek. Az esti órákban érkezünk meg La Palma fővárosába, az alig 20.000 fős Santa Cruz de la Palmába. A következő négy éjszakát itt, egy apartmanszálláson töltjük.
  • 7. nap Los Tilos, La Zarza, Roque de los Muchachos (2356 m.)

    1
    Reggeli után kisbuszra szállunk, és elindulunk a köderdők borította hegyek felé. Az út magasan fent a hegyoldalon kanyarog, alattunk a kék óceán, felettünk a zöldellő hegyek. Rövid autóút után megállunk a Los Tilos erdőrezervátum kanyonvölgyében, ahol egy rövid túra keretében egy gyönyörű trópusi vízesést látogatunk meg. Innen egyre szűkebb szerpentineken a sziget gerincét alkotó hatalmas, kialudt vulkáni kaldera oldalára kapaszkodunk fel, hogy megnézzük La Zarzát, az őslakos guanchék egykori kultuszhelyét: a trópusi esőerdőben kanyargó ösvény menti sziklafalon számos sziklarajzot, sziklavésetet fedezhetünk fel. Innen egyre vadabb szerpentineken emelkedünk 2000 méter fölé, hogy autónkkal végül a sziget legmagasabb pontján, a Roque de los Muchachos 2356 méter magas csúcsa alatt álljunk meg. A mindig tiszta, pormentes égboltnak, illetve az alacsony fényszennyezésnek köszönhetően itt épült fel a világ egyik legnagyobb teleszkópja, a Nemzetközi Asztrofizikai Obszervatórium. A sziklás gerincről gyönyörű kilátás nyílik a sziget fő tömegét adó Taburiente-kalderára, illetve az itt létrehozott La Caldera de Taburiente Nemzeti Parkra, amelynek peremén észak felől folyamatosan buknak át a felhők, hogy végül a kaldera belsejében eltűnjenek. Miután kigyönyörködtük magunkat a látványban, elindulunk vissza Santa Cruz de La Palma felé. Szállás: apartmanban.
  • 8. nap Fuencaliente, Vulkánok útja, Teneguia vulkán, Puerto Naos

    3
    Reggel a sziget déli csücske felé vesszük az irányt. Fuencaliente településen felhúzzuk túrabakancsainkat, és elindulunk a Vulcano Route-on a sziget szunnyadó vulkánjainak felkeresésére. Első vulkán a Szent Antonio, mely kráterének peremét az őslakosok szent helyként tisztelték. Innen a tenger felé ereszkedve a Teneguia-vulkán felé vesszük az irányt. A vulkán utolsó nagy kitörése 1971-ben volt, de sok helyen még ma is forró gázok szivárognak a talajból. Alig hűlt ki a láva, a helyiek máris betelepítették helyenként szőlővel az oldalát: itt terem a híres Malvesia bor alapanyaga. A vulkán kráterébe jelenleg be lehet tekinteni. A Teneguia oldalán ereszkedve fekete láva hamuból épült sivatagi dűnéken keresztül vezet az út a tengerpart felé. A parton – amellett, hogy lehet egy jót strandolni – egy sólepárló üzem is található, melyet napjainkig kézi erővel művelnek, és mivel egy bioszféra rezervátum kellős közepén történik mindez, talán a világ legtisztább sóját kóstolhatjuk itt meg. A déli órákban hatalmas banánföldek között utazunk vissza a helyi tömegközlekedéssel Fuencalientében hagyott kisbuszunkhoz. Innen észak felé utazunk, hogy Puerto Naos fekete homokos strandjának kókuszpálmái alatt töltsük a délutánt. Az esti órákban érkezünk vissza Santa Cruzba. Szállás: apartmanban. (Szintemelkedés: 800 m le, 80 m fel, táv: 9 km, menetidő: 3 óra)
  • 9. nap Baranco de la Madera

    3
    Reggeli után kétségkívül La Palma legszebb szurdokvölgyébe látogatunk: a Baranco de la Maderába. Ez sincs agyonreklámozva a tömegturizmus előtt, inkább a helyiek érdekeit szolgálja. Bár az út a fővárosból indul, de turistával nem nagyon találkozunk. A szurdokvölgy talpán folyamatosan emelkedünk egyre följebb a buja trópusi növényzettel benőtt sziklafalak között. A völgy tetején egy közel 100 méter magas „kiszáradt”, csak esős időben működő vízesés alá érkezünk. A vízesés tulajdonképpen nem kiszáradt, hanem vizét egy baranco-ba, egy hegyvidéki vízvezeték-csatornába gyűjtik össze, melyet mi is követni fogunk: a turistaút egy mesterséges barlangrendszerbe vezet, mely hol előbukkan, hol eltűnik a szurdok sziklafalában. Negyed óra múlva már több mint száz méteres magasságban, a szurdok sziklafalán járunk egy keskeny ösvényen, mellettünk a csatornában csobogó kristálytiszta hegyipatak kísér, mely a mai napig Santa Cruz ivóvíz szükségletének jelentős részét adja. Az út végül levezet Nuestra Senora de las Nieves templomáig, amely a sziget legnagyobb búcsújáróhelye: a Szűz szobrának tiszteletére öt évente egy hónapig (!) tartó karnevált rendeznek. A délutáni órákban érkezünk vissza Santa Cruzba, ahol még bőven van időnk megnézni a város nevezetességeit. A „Balkonok városa” címet is kiérdemlő, gyarmati hangulatában teljesen épen maradt óváros szűk, hegyre kapaszkodó utcácskáival számos látnivalót tartogat. Az egységes 16-18. századi városkép mellett érdemes megnézni a reneszánsz San Salvador templomot, a Real Convento-t, a Cabanas palotát, na meg az óváros peremén a tengerészeti múzeumnak helyet adó, Kolombusz Santa Maria hajójának másolatát. Szállás: apartmanban. Szintemelkedés: 1200 m fel, 1200 m le Táv: 16 km Menetidő: 5-6 óra
  • 10/+0. nap La Palma / Ruta de los Volcanes

    3
    Akik csak az alapprogramot választották, azok ma La Palma szigetéről hazarepülnek.

    Aki nem elégszik meg ennyivel, és a hosszabbítás opciót választja, az még pihenhet egy napot a tengerparton Playa de Bayamar tengerpartján, hiszen a kompunk csak másnap indul Gomera szigete felé. Aki ellenben aktívan akarja eltölteni ezt a napot is, azokkal egy fakultatív túra keretében a Ruta de los Volcanes felső szakaszára látogathatunk, ahol sziget gerincét végigfutó, 28 vulkáni krátert felfűző útvonalon túrázunk. Taxival utazunk fel El Pilar kanárifenyő rengetegébe, ahonnan felkapaszkodunk az 1800 méter fölé magasodó vulkáni kúpokra. A gerincről tiszta idő esetén gyönyörű kilátás nyílik északon a Taburiente kalderájára, és láthatjuk az óceánból kiemelekdő szomszédos szigeteket is: Tenerifét, Gomerát, El Hierro-t és még Gran Canariát is! Délután érünk le Fuencalientébe, ahonnan busszal utazunk vissza Santa Cruzba, már ismerős szállásunkra. Szállás: apartmanban. (Szintemelkedés: 380 m fel, 960 m le, táv: 18 km, menetidő: 6 óra)
  • 11/+1. nap La Palma, La Gomera: San Sebastian

    Előreláthatólag a déli órákban szállunk le a La Palma felől Tenerifére tartó kompról La Gomera zöld szigetén. A sziget tulajdonképpen egyetlenegy vulkán romjaiból épül fel, északi oldala erdős, a déli szélárnyékos száraz, sivatagos. Bár kiterjedése nem túl nagy, viszont a változatos klímának köszönhetően tartogat látnivalókat bőven, ennek köszönhetően a sziget 10 %-a védelem alatt áll, a Nemzeti Park 1986 óta az UNESCO Világörökség része. Ennek köszönhetően ez a sziget is inkább a gyalogos turisták, na meg az ide telelni járó hippi-közösségek paradicsoma. San Sebastian alig 2000 fős kisváros, ellenben sok érdekességet tartogat: itt látható az a ház, ahonnan Kolumbusz elindult az Újvilág felé, itt található az a kút, melynek vizéből megszentelték az Újvilág földjét, és itt emelkedik az a templom, ahol az utolsó szentmisét hallgatták a hajósok. A szállásunk itt lesz egy panzióban, ahol három éjszakát töltünk.
  • 12/+2. nap Roque de la Zarcita, Alto de Garajonay, Boscue del Cedro, Hermigua

    3
    Reggel helyi buszra szállva indulunk a ködbe burkolózó hegycsúcsok felé. A kráter peremén vezet az országút, melyen egy rövid buszozással jutunk el a Roque de Zarcita 1233 méter magasra emelkedő bazalttűjéhez, ahonnan gyönyörű kilátás tárul elénk a sziget északi és keleti felére. Innen a sziget főgerincén laurisilva-köderdőkben túrázva érkezünk meg a parknak és a hegységnek is nevet adó, Gomera legmagasabb csúcsára, az Alto de Garajonay 1487 méter magas tetejére. Innen a sziget leglátványosabb köderdeje, a Boscue del Cedro erdőrezervátum felé vesszük az irányt. A gyakori ködnek köszönhetően a fákat mindenhol moha és páfrányok lepik el. Egy csörgedező hegyipatak mellett lesétálunk El Cedro településre. A település alatt található a sziget legnagyobb, 190 m-es vízesése. Innen még egy óra gyaloglás vár ránk az öntözőcsatornák mellett a bujazöld hermiguai völgyben. Hermiguából busszal utazunk vissza San Sebastianba. (Szintemelkedés: 320 m föl, 1200 m le, táv: 18 km, menetidő: 8 óra)
  • 13/+3. nap Barranco de Argaga szurdokvölgy

    3
    Reggel helyi buszra szállva utazunk a kráterperem túloldalára, Temocodá településre. Innen öntözött, teraszos földek között indulunk el a hatalmas kanyonokkal szabdalt félsivatagos hegyvidéki tájba. Alattunk az Argaga szurdoka egyre mélyül, majd mire megérkezünk a rövid nevű Ermita de Nuestra Senore de Guadalupe magányos kápolnájához, már valóságos kanyon tekereg a lábunk alatt. A kápolna után keresztülvágunk a völgyön, és leereszkedünk Valle Gran Rey öntözött teraszokkal tarkított völgyébe. Kisétálunk a tengerpartra, ahol a busz visszaindulásáig fürdünk egyet a fekete homokos strandon. Délután felszállunk egy helyi buszra, és visszautazunk San Sebastianba. (Szintemelkedés: 1060 m le, táv: 16 km, menetidő: 6 óra)
  • 14/+4. nap La Gomera, Tenerife: Los Cristianos

    Előreláthatólag délután indul kompunk vissza Tenerife szigetére, úgyhogy indulás előtt, ha még van időnk, ellátogathatunk a szomszédos Playa de Hermigua sziklafalakkal övezett sziklamedencés strandjára. A délutáni kompozás után érkezünk meg Los Cristiamosba, ahol az utolsó estét is töltjük. Itt még utoljára bevásárolhatunk, egy hangulatos étteremben elkölthetjük utolsó vacsoránkat és átbeszélhetjük utazásunk legszebb élményeit.
  • 15/+5. nap Tenerife: Los Cristianos

    A repülőgép indulásának függvényében megkezdjük hazautazásunkat.

Út ára tartalmazza

Az alap program során Tenerife és La Palma szigeteken:
- az utazásokat bérelt kisbusszal Tenerife szigetén végig a program során,
- az utazásokat bérelt kisbusszal La Palma szigetén a program első két napján,
- a kompjegy árát Los Gigantesbe,
- a helyi tömegközlekedést a 8. napon,
- az alap program végén a repülőtéri transzfert taxival,
- a szállást apartmanszállásokon kilenc éjszakára, két ágyas szobákban,
- a programban szereplő kirándulásokat, a szervezést és a magyar nyelvű túravezetést.

A kiegészítő program során La Gomera szigetén:
- az utazásokat helyi tömegközlekedéssel végig a program során,
- a kompjegy árát La Palma és La Gomera szigetek között,
- a kompjegy árát La Gomera és Tenerife szigetek között,
- a szállást panzióban öt éjszakára, két ágyas szobákban,
- a programban szereplő kirándulásokat, a szervezést és a magyar nyelvű túravezetést.

Út ára nem tartalmazza

Az alap program során Tenerife és La Palma szigeteken:
- a nemzetközi és belföldi repülőjegyek árát, és az illetékeket,
- a felvonó árát a Teide csúcsához,
- a biztosítást, a belépőket és az esetleges fakultatív programokat,
- az étkezéseket.

A kiegészítő program során La Gomera szigetén:
- a belépőket és az esetleges fakultatív programokat,
- az étkezéseket.

Árfolyam

Fontos! Utazásunk árát 310 Ft / 1 Euro árfolyamig tudjuk tartani. Ha az Euro (EUR) ára az utazás indulását megelőző 35. napon ezt meghaladja, akkor árkorrekcióra kényszerülhetünk. Árkorrekció esetén az utazási szerződésünkben rögzített szabályok szerint járunk el.

Repülőjegy

Repülős útjainkra a kiutazás egyénileg történik. Az utunkhoz csatlakozó repülőjegyet természetesen irodánkban is meg tudod vásárolni, célunk, hogy a csoport együtt tudjon utazni. Érdemes a jegyeket minél hamarabb megvenni, egyrészt az ár miatt, másrészt, mert egy idő után a kiszemelt járaton nem marad hely. A honlapunkon feltüntetett ár csupán tájékoztató jellegű, függ a választott légitársaságoktól, a foglalási időponttól, valamint az adott járat telítettségétől! Ha érdekel ez az utazás, akkor minél hamarabb keress meg minket! 

Tájékoztató repülőjegy ár az alap programon részt vevőknek Budapest - Tenerife, és La Palma - Budapest útvonalon: kb. 150 000 Ft-tól, illetékkel. (2015. szeptember)
Tájékoztató repülőjegy ár Tenerife – La Palma útvonalon: kb. 20 000 Ft-tól, illetékkel. (2015. szeptember)
Tájékoztató repülőjegy ár a hosszabbításon részt vevőknek Budapest - Tenerife - Budapest útvonalon: kb. 150 000 Ft-tól, illetékkel. (2015. szeptember)


Ha az induláshoz szükséges minimális létszám elérésekor a meghirdetett dátumra csak nagyon kedvezőtlen ár/érték arányú repülőjegyek érhetőek el, akkor a program időpontja - egyeztetve a befizetett résztvevőkkel - egy-két napot módosulhat.

Aki az utazáshoz a repülőjegyét nem irodánkon keresztül vásárolja meg, kérjük, feltétlenül egyeztessen előtte az ügyfélszolgálatunkkal!



Ha érkezési és/vagy távozási időpontod nem esik egybe a csoportéval, akkor a szállodába történő eljutásod és távozáskor a reptér megközelítése egyénileg történik, a túravezető útbaigazítása vagy segítsége alapján. Az itt fellépő költségeket az út ára nem tartalmazza.

Utazás

Tenerife és La Palma szigetén 9 fős kisbusszal utazunk, néhol a helyi tömegközlekedést is rövid időre igénybe véve. Gomerán kizárólag a helyi tömegközlekedéssel utazunk, mivel a sziget apró mérete, a kis távolságok, illetve a jól működő helyi tömegközlekedés nem igényli kisbusz bérlését. Kisbuszos utazás közben természetesen tartunk igény szerint pihenőket, többször is megállunk fotózni – ezt persze most megtehetjük, mert kis csapattal utazunk. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van aprópénz. Mivel közel egy hétig az autóbusz lesz a "második otthonunk", fontos, hogy a tisztaságra mindenki ügyeljen!

Létszám

6 - 8 fő.

Túra nehézsége

Utunkon a könnyű sétáktól a nehezebb, több szintet legyőző, magashegyi túrákra is kell számítani. Lesznek olyan túrák, melyek egy órás séta keretében egy látnivaló körbejárását célozzák meg, viszont lesznek egész napos, komoly szinteket áthidaló túrák is, melyek a tengerpartról indulnak, és több, mint ezer méter szintemelkedéssel a hegyvidéki területekre vezetnek. Több helyen a túraútvonalak köves, sziklás terepen haladnak, néha akár nagy magasságokban, melyek megfelelő lépésbiztonságot, szédülésmentességet igényelnek. Minden túrán lesz szintkülönbség, hiszen az óceánból meredeken kiemelkedő vulkáni szigeteken túrázunk! Nézd a kiírást, és erőnlétednek megfelelően dönts!

Szállás

Az alap program során az első öt napot Puerto de la Cruzban, tengerparti szállásunkon töltjük. A tágas, kétágyas apartmanokhoz jól felszerelt konyhasarok és fürdőszoba tartozik, a komplexumban szabadtéri medence is található.
La Palmán szintén a tengerőparton szállunk meg, a kétágyas szobákhoz egy közös nappali helyiség, konyha és fürdőszoba tartozik. Az apartman az UNESCO Világörökség belvárostól 5 perc sétára található.

Puerto de la Cruz 1Puerta de la Cruz 2

Hosszabbítás: 
Szállásunk Gomerán végig egy hangulatos kis családi panzióban, a sziget fővárosának, San Sebastiannak a központjában található. A szálláson két ágyas szobák és közös wc-zuhanyzó, illetve egyes szobákban külön wc-zuhanyzó található. 

Terület

Tenerife, La Palma és Gomera a spanyol fennhatóságú Kanári-szigetek része. Vulkanikus szárazföldek, amelyek az alattuk elhelyezkedő „forró pont”-nak köszönhetik létüket. Mindegyik sziget magja egy-egy óriásvulkán. Az Atlanti-óceán aljzatából kiemelkedő tűzhányók közül a tenerifei Teide 7500 m-es magasságot ér el, ennek több mint a fele a tengerszint fölött van (ez Spanyolország legmagasabb csúcsa). A Teide pont 100 éve működött utoljára és már nem lehet olyan messze a következő kitörés… (sok évszázados átlagban 70 évente tör ki!). Tenerifét a Teide-kúp és az ehhez kapcsolódó vulkanikus hegységek uralják. A vonulatokat szurdokok szabdalják, a magaslatok sok helyen hatalmas sziklafalakkal szakadnak a tengerbe. A magasabb hegylejtők erdősek, de a tengerparti sáv és a legmagasabb hegyi övezet gyér növényzetű (a Teide sziklatörmelékes, magashegyi sivatagos, de jól járható, az ösvények jól karbantartottak). A tengerpart a fürdőző üdülőké, errefelé helyenként nagy a zsúfoltság, ám kicsit is eltávolodva már nyoma sincs a felkapott üdülőhely-hangulatnak. A kisvárosok, falvak csendesek, az utak jók, többnyire kis forgalmúak. Gomera maga is egy vulkáni kúp, a sziget csak nem kör alakú, és a közepén emelkedik a legmagasabbra. A tengerfenéken induló vulkán itt csak 1500 méterre emelkedik ki a vízből. Szurdokvölgyek és vízmosások sugarasan felárkolták a nagy tűzhányót, sziklatűk, meredek bércek magasodnak a hegyhátak fölé. 1000 méter fölött különleges, sűrű, mesebeli köderdők zöldellnek. E hegyi mohaerdők jelentik az egyik legsajátosabb látványt és túraélményt a térségben. Az erdei ösvények jól jelzettek. A gomerai települések zöme a tengerparton épült ki, e kisvárosok környéki teraszos lejtőkön farmgazdálkodás folyik.

Ország

A Kanári-szigetek Spanyolország részét képezi a középkor vége óta, a spanyol tengeri uralom  fontos bázisa volt. Ennek ellenére folyamatosan jelentős kiváltságokkal bírt, ma autonóm terület, és bár az Európai Unió része, mégis különleges státuszt élvez: adókedvezmények, önigazgatás és sajátos politikai-társadalmi és gazdasági struktúra jellemzi. Az őslakos guanchék mára kipusztultak/beolvadtak a spanyol gyarmatosítók közé, de helyi kanario-öntudat erősen él a szigetek lakóiban. A beszélt nyelv a spanyol, a kultúra is spanyolos, mindez megfűszerezve helyi jellegzetességekkel, trópusi hangulattal. Az életszínvonal a spanyolországihoz hasonló, de szigetenként és területenként nagyok az eltérések: míg az üdülőkörzetek, nagyvárosok életszínvonala nyugat-európai, addig a kis hegyi települések, halászfalvak romantikus nyugalma (és a kereseti viszonyok) évtizedekkel ezelőtti állapotokat idéznek. A szigetek az Atlanti óceán közepén a forrópontos vulkanizmus hatására jöttek létre, tulajdonképpen az óceán fenekéről kiemelkedő hatalmas vulkáni kúpok, kalderák maradványai. A terület vulkanikusan ma is aktív, egyes szigeteken ma is működő gejzírekkel, hőforrásokkal, kéndioxidos kigőzölgésekkel, és gyakori (de nem pusztító erejű) földrengésekkel találkozhatunk, de pl. La Palmán az utolsó komoly vulkáni kitörés (a Teneguia 1971-ben) során a felszínre került 40 millió m3 magma jelentősen megnövelte a sziget méretét, El Hierón napjainkban is kisebb tenger alatti kitörések tartják izgalomban a lakosságot, meg persze a vulkanológusokat. A nyugati szigetek éghajlata – melyeket mi is meglátogatunk – rendkívül kedvező, ezért is hívják az „örök tavasz szigetének” La Palmát és Tenerifét. Az óceán víztömegének hőmérséklet-kiegyenlítő hatása nyáron hűti, télen fűti a szigetek éghajlatát: az átlaghőmérséklet nyáron 28 C fok, így kánikula csak a ritkán betörő szaharai porviharok idején tapasztalható, de télen is csak ritkán esik a hőmérséklet 20 fok alá. A szigetek szél felőli oldala – 500 méterrel tengerszint felett – csapadékos, itt örökzöld babérerdők és trópusi bujaságban köderdők díszlenek, feljebb a bennszülött kanárifenyők zöldelnek, míg a legmagasabb csúcsokat (Teide, 3718 m) hó borítja. A szélárnyékos oldal csapadékmentes, a mindig kék ég alatt a sivatagi környezetben kaktuszok, bennszülött kutyatejfélék, sárkányfák díszlenek. A szigetek az elszigeteltségnek köszönhetően számos, csak itt élő növényfajnak adnak otthont, illetve a változatos klímának köszönhetően több, mint 4000 trópusi (őshonos és betelepített) növényfaj él itt. Legjelentősebb haszonnövény a banán, de termesztenek itt ananászt, csirimolyát, avokádót, narancsot, mandarint, cukornádat (így rumot is), kávét, és több, trópusi gyümölcs mellett a hegyekben burgonyát és mandulát is.

Időjárás

Mint az előző részben leírtuk, az éghajlatára az óceán hatalmas vízfelületének kiegyenlítő hatása van kedvező befolyással, de a Szahara felől betörő száraz sirokkó (helyi nevén kalima) akár kánikulát – és porviharokat – hozhat. A téli hónapok 20-28 fok közötti nappali hőmérséklete (tengerszint közelében) határozottan kellemes a túrázáshoz, a levegő csak hajnalban hűlhet 15 fok közelébe (ekkor a helyiek már kesztyűt, sapkát és télikabátot húznak!). Télen a legtöbb a csapadék, de nem kell megijedni: ha egyik helyen akár egész napos esőre számíthatunk, akkor 5-15 km-rel arrébb akár egész nap szikrázó napsütés fogadhat! Tehát fel kell készülnünk esőre is, gyakori szeles időjárásra is (főleg a szigetek szél felőli oldalán), de a programot az időjáráshoz megfelelően, rugalmasan tudjuk alakítani, hiszen fél óra autózással újra a nyárban találhatjuk magunkat. A hegyekben, 2000 m fölött erős hidegfront-betörésekkor akár havazhat is, de ez átmeneti. Jellemzően kellemes tavaszi-nyári hőmérsékletre készüljünk, és ne feledjük otthon a fürdőruhát és a naptejet sem!

Felszerelés

Mint fentebb láthattátok, az éghajlat helyszíntől függően rendkívül nagy változatosságot mutat – és utunk során rendkívül változatos helyszíneket látogatunk meg. Tehát a ruházat kiválasztásánál ezt mindenképp figyelembe kell venni. Feltétlen szükséges a réteges, változatos öltözködés. A sivatagos területeken nyitott szandál, rövid nadrág és póló, míg a hegyvidéki területeken lehetőleg vízálló túrabakancs, hosszúnadrág, pulóver szükséges. A hegyvidéki területek esős időjárására se felejts el felkészülni: vízálló-lélegző dzseki, nadrág szükséges. Napsütéses időben napszemüveg és a kilógó testrészekre naptej, illetve ajakápoló is szükséges lehet.

Általános étkészlet (edény, bögre, bicska, kanál … stb.)
Törölköző, és fürdőnadrág a tengerpartra. 
Egy kishátizsák a napi túrákhoz.

A cuccodat egy nagyhátizsákba pakold, a ”gurulósbőrönd” nem jó megoldás, hiszen néha rövid távon a hátunkon visszük a saját felszerelésünket a szállásig. FEJLÁMPA!!! – és mindehhez tartalékelemek vagy aksik! A trópusokon hirtelen sötétedik, ebben az időszakban este 8-kor már szükség van lámpára.

Partnerünk ajánlata:

Egy körülbelül 30 literes hátizsák (mindazon felszeléssel, vízzel, elemózsiával, amit a napi túrára magunkkal viszünk mindig hasznos társunk. A Fjällräven  Bergen 30 hátizsákja vízhatlan volta miatt akár esős időben is szárazon tartja felszerelésünket.

Karl túranadrágok, illetve a Karla túranadrágok szinte bárhol használhatóak, a nyári hétvégi kirándulások és a magashegyi túrázások alkalmával egyaránt. Ez a típus a kopásálló, előavatott G-1000® Silent anyagból  készült. A nadrág lábszárhosszvégződése szegés nélküli, így könnyen a kívánt hosszra állítható.

Erre a túrára igazán kényelmes bakancsot kell magunkkal vinni. Egy ilyen univerzális minőségi bakancs nem csak ezen a túrán állja meg a helyét. Az alábbi Hanwag Tatra bakancs pont ilyen terepre ajánlott model.
 
Egy jól megválasztott hálózsák egy nehezebb túrán bizony megkönnyíti a regenerálódást. Ha jól alszunk, akkor másnap újult erővel vethetjük be magunkat a kalandokba. A kérdés az, hogy amikor alszunk a hálózsákban forgolódunk-e vagy zsákkal együtt vesszük fel az alvási pozíciót. Ha így vagy úgy alszunk mindegyik helyzetre van megoldás. Fjällräven Move with Bag vagy Fjällräven Move in Bag.

Higiénia

Higiénia: Az országban az egészségügyi helyzet jó, a csapvíz természetesen mindenhol iható, a vizek mindenhol a hegyekből vannak levezetve. 
Védőoltás: Nincs kötelezően előírt védőoltás 
Gyógyszerek: Lázcsillapító, fájdalomcsillapító, hasfogó, hashajtó, görcsoldó, megfázás- és torokfájás elleni szert, fogfájás ellen fájdalomcsillapítót, valamint fertőtlenítőszer és ragtapasz, kalcium  pezsgőtabletta, valamint fásli. Természetesen személyes gyógyszerek, ha szükségesek. Napvédő krém, és ajakápoló szükséges!

Élelem

Az út önellátó, mindenki maga gondoskodik a szükséges élelemről. Majdnem naponta lesz lehetőségünk megállni vásárolni. Aki járt Spanyolországban, az sok ismerős élelmiszerrel fog találkozni. A boltokban minden megkapható, viszont eltérő áron az itthonitól – bár összességében az árak nem magasabbak, mint nálunk. Természetesen a tenger javai olcsóbbak, mint itthon, szezon idején olcsóbbak a trópusi gyümölcsök is. Aki szereti a banánt, az itt jól jár. Viszont a húsfélék, a tejtermékek, a kenyér drágább. Mivel a szigetek adókedvezményt élveznek, olcsó az alkohol (egy sör 20-25 € cent) a dohánytermékek és a parfümök. Az éttermi árak is megfizethetőek, egy étkezés 6-10 € körül mozog.

Pénz-ügy

Természetesen itt is, akárcsak Spanyolországban az Euro a fizetőeszköz. Fentebb az élelmiszerek kapcsán már írtunk az árakról ennek figyelembevételével készüljön mindenki költőpénzzel. Bankkártyával sok helyen lehet fizetni.

Belépők és egyéb költségek (melyeket az út ára nem tartalmaz):
Güimar, piramisok: 11 €
Los Gigantes, hajójegy: 8 €
Felvonó a Teidére: 26 €
La Zarza: 2 €
San Antonio vulkán: 3 €
Fakultatív program: túra a vulkánok útján, a hosszabbítás 0. napján, La Palmán, előreláthatólag: 15 € / fő, létszámtól függően.

Természetesen az árak kis mértékben változhatnak, illetve akár új látnivalókat is tehetnek ritkán belépőssé, amikért elképzelhető, hogy néhány €-t fizetni kell.

Vám

Magyar állampolgárok számára útlevél nem szükséges, elég a kártya formátumú személyi igazolvány is, mivel Spanyolország – így a Kanári-szigetek is az EU tagja.

Csomag

Legyen egy nagy (50 – 60 literes) hátizsákod, vagy utazótáskád, és egy kicsi hátizsákod (25-30 literes), úgy pakold, meg hogy néha vinned is kell őket egyszerre. A nagy poggyász súlykorlátja - ritka kivétellel - a szokásos 20 kg-ot nem haladhatja meg, ez persze légitársaságonként változhat. A repülőre felvihető kézipoggyásszal kapcsolatosan az alábbi oldalon részletes tájékoztatás található: http://www.bud.hu/utazas/indulas_elott/poggyasz

A szigeteken használt kisbuszban korlátozott a hely, illetve néha rövid sétával kell megközelíteni a szállásunkat, ahová mindenkinek saját magának kell vinnie a saját felszerelését. 
A csomagok könnyebb elrendezése érdekében kérjük, hogy nagy bőröndöt, a kisbusz csomagtartójába nehezen passzintható gurulós bőrőndöt ne hozzál, inkább hátizsákba, utazótáskába pakolj! 


A nagy csomagokat csak a szálláshelyekre megérkezve tudjuk elővenni kisbuszunk csomagtartójából. Javasoljuk két csomag összeállítását, egy nagyobb, ruhákkal és napi használatra nem szükséges dolgokkal, illetve egy "kézipoggyász" iratokkal, s olyan dolgokkal, melyek jó, ha kéznél vannak.

Biztosítás

Kötelező!
Szeretnénk figyelmedet felhívni arra, hogy a részvétel feltétele az út teljes időtartamára érvényes utasbiztosítás. Fontos! A biztosítás érvényességét indulás előtt a túravezetők ellenőrizhetik. Érvénytelen biztosítás vagy nem megfelelő (pl. világ területi hatállyal) hiányában a túrán való részvételt a túravezetők megtagadják. Kérjük, nézd meg, van-e érvényes utasbiztosításod!
Irodánkban az Európai Utazási Biztosító (EUB) kedvezményes biztosításainak megkötésére van
lehetőség legkésőbb az indulás előtti napig személyesen vagy utalással.

(Utalás esetén csak akkor tudjuk megkötni, ha az összeget átkönyvelik az indulásig.)

Jelen túrára vonatkozó utasbiztosítási lehetőségek:

Nívo: 450 Ft/fő/nap
Top: 580 Ft/fő/nap
Top extra: 940 Ft/fő/nap

Bővebben a biztosító szolgáltatásairól a honlapjukon olvashatsz: www.eub.hu

A honlapunkon cookiekat használunk, hogy a jövőben minél személyre szabottabb tartalmakat készíthessünk neked.