Bejelentkezés

Tanzánia: Kilimanjaro, Serengeti, Ngorongoro (Zanzibár)

Tanzánia leghíresebb szafari parkjai, megfűszerezve Afrika csúcsával, az aktív Ol Doinyo Lengai vulkánnal. Hosszabbítás Zanzibár álomszigetén. Tanzánia legjava!

Serengeti... Ahol a végtelenbe vesző síkságokon az oroszlánok csapatokban vadásznak és kecses gepárdok suhannak, a fákon leopárdok hűsölnek, az elefántok hatalmas csordákban vonulnak, zebrák és gnúk tízezrei, százezrei készülnek a Nagy Migrációra, ahol a napkelte fényében az akáciák magányosan állnak. Ngorongoro-kráter... A világ nyolcadik csodájának is nevezett óriáskaldera, ahol „Big Five”, azaz a vadászok körében legveszélyesebbnek tartott öt nagyvad (oroszlán, leoárd, kafferbivaly, orrszavú, elefánt) mindegyikével nagy eséllyel összeakadhatunk. Ol Doinyo Lengai vulkán... A maszájok szent hegye, Tanzánia ma is működő vulkánja a Nagy Hasadékvölgy alján, a turizmus által még alig-alig érintett vidék, a flamingócsapatokkal teli sós Nátron-tó partján, valahol a “pokol tornácán”. Kilimandzsáró... Afrika emblematikus csúcsa, a fekete kontinens egyre fogyatkozó gleccserekkel borított óriásvulkánja, sejtelmes köderdők győrűjében. S ha valakinek mindez nem elég, ráadásként Zanzibár... Fehér homokkal borított, türkizkék vízű tengerpartok, szélben hajlongó pálmafák, mesés korallzátonyok, a híres fűszerültetvények, s persze Stown Town városának girbe-gurba sikárorai. Nem csupán a tenger szerelmeseit, de a kulináris ínyencségek kedvelőit is rabul ejtő sziget az Indiai-óceánban.

Új Tanzánia programunkba az ország talán leglátványosabb szegleteit válogattuk össze. Nem csupán a legismertebb Világörökségi helyszíneket keressük fel, de különleges, turizmus által még alig érintett vidékekre is ellátogatunk, ahol valóban szinte a világ végén érezhetjük magunkat. Sokan megfordultak velünk már a környéken Kilimandzsáró csúcsmászó programunk kapcsán, ez a könnyedebb, de nem könnyű (!) program most azok számára készült, akik egy közel 6000 méteres csúcsmászás fáradalmai nélkül szeretnék kicsit megismerni Kelet-Afrika kétségtelenül legváltozatosabb és legizgalmasabb országát, testközelből megcsodálni a Kilimandzsárót, bejárni az ország szafari parkjait, szavannáit, tavait és erdőségeit. Ha már eddig is szemeztél Tanzániával, de a komoly csúcsmászás eddig eltártorított, most már nincs több kifogás... Készülj fel életed egyik legélménytelibb kalandjára! :)
Hosszabbítási lehetőség: 5 nap lazulás és kaland Zanzibár álomszigetén
Figyelem! Hosszabbítási lehetőség a Tanzánia: Kilimanjaro, Serengeti, Ngorongoro alapprogram után! Öt napos extra programmal várjuk azokat, akik a  túra élményeit és kalandjait Zanzibár álomszigetével szeretnék igazán kerekké tenni. A türkiz, a mélykék és smaragdzöld minden színárnyalatában játszó Indiai-óceán, a fehér korallhomok, a meleg szélben lengő pálmafák, a vöröslő napnyugták, Stone Town semmihez nem hasonlítható hangulatú városa, a remek atmoszférájú tengerparti bárok mindehhez idális körülményeket teremtenek. A többi csak rajtad múlik! :) A kiegészítő program felára 120.000 Ft. Ha erre a kiegészítő programrészre is jelentkezel, akkor értelemszerűen hat nappal később fogsz hazarepülni. A kiegészítő program az alap programkiírásban szereplő tervezett menetrend után folytatólagosan indul, azaz számodra a teljes program 2015. január 18-án indul Moshiban és 2015. január 31-én ér véget Zanzibáron! Kérjük, hogy részvételi szándékodat időben jelezd felénk! A kiegészítő program minimum 6 fő jelentkezése esetén indul!

Amennyiben nem elégedsz meg egy könnyebb kirándulással a Kilimandzsáró lankáin, hanem Afrika tetejét ténylegesen megmászni szeretnéd,  Kilimandzsáró csúcsmászó programunkat és az előakklimatizációként javasolt Mount Meru mászás programját megtalálod a linkek alatt!
  • 1. nap Moshi

    Érkezés Kilimandzsáró reptérre. Transzfer Moshiba, a Kilimandzsáró lábánál fekvő kisvárosba. Útközben bepillantást nyerhetünk a helyi lakosok életébe, mindennapjaiba, a nyüzsgő piacok tarka forgatagába. Moshiban szállásunk elfoglalása után rövid programmegbeszélést tartunk, s szerencsés esetben szállásunk teraszáról vethetjük első pillantásainkat a Kilimandzsáró égbe törő vulkáni kúpjára, a tetején a fehéren csillámló gleccserekkel. Afrika legmagasabb hegye valóban fölénk tornyosul: a légvonalban alig 20 kilométerre magasodó 5895 méteres csúcs ekkor közel ötezer méterrel van magasabban nálunk. Szállónk éttermében megebédelünk, majd taxiba pattanunk, s Moshi központjába kocsikázunk, ahol megkezdjük ráhangolódásunkat Afrikára. Ellátogatunk a helyi piacra, friss gyümölcsöket vásárolunk, s a minket megrohanó árusokkal elkezdődik a soha véget nem érő alkudozás. Egy kellemes kávézóban próbálunk aztán megnyugodni, majd napnyugta előtt visszatérünk szállásunkra, első afrikai élményeikkel a tarsolyunkban.
    Szállás egyszerű szállodában, Moshiban, ahol három éjszakát töltünk.
  • 2. nap Moshi, Materoni, Moshi

    2
    Ma a programok sűrűjébe vetjük magunkat, s egy egész napos kirándulást teszünk a Kilimandzsáró oldalában fekvő helyi falvakhoz és kávéültetvényekhez, ahol elleshetjük a kávépörkölés, őrlés, főzés titkait, és sok érdekességet megtudhatunk a környéken lakó Chagga népcsoport életéről, szokásairól is. Közel egy óra buszozás után érkezünk meg Materoni apró falujába, ahonnan először a Kilimandzsáró egyik legnagyobb, s talán legszebb vízeséséhez túrázunk el. Banánligetek és kávéültetvények között visz a keskeny ösvény, útközben jó eséllyel bukkanunk a leveleken szinte láthatatlanul megbúvó kaméleonokra. Helyi vezetőink ügyes szemmel persze egy-kettőre kiszúrják őket. A vízesésnél megpihenünk, elfogyasztjuk ebédcsomagunkat, a bátrabbak pedig csobbanhatnak is a hatalmas vízfüggöny alatt kialakult medencében. A már ismerős ösvényen térünk vissza a faluba, ahol Oscar barátunk bevezet a kávé szüretelés, pörkölés, őrlés, főzés titkaiba, s természetesen meg is kóstoljuk a végeredményt. De nem csak a kávét, hanem a másik helyi különlegességet, a banánsört is érdemes kipróbálni, így teszünk hát mi is! Este pihenés, rákészülés a másnapi hosszabb kirándulásra. Szállás egyszerű szállodában, Moshiban.
  • 3. nap Moshi, Kilimandzsáró: Marangu, Mandara-ház (2720 m), Moshi

    3
    Reggeli után a Kilimandzsáró délkeleti lejtőinél található Marangu település érintésével a nemzeti park bejáratához utazunk, hogy Tanzania és Afrika legmagasabb csúcsát egy kicsit közelebbről szemügyre vehessük. Ez az út most nem a csúcsmászásról szól, viszont egy napra így is érdemes bevenni magunk a vulkán lábát borító varázslatos köderdőbe, ahol egy kellemes, egyáltalán nem megerőltető túrára indulunk. A Kilimandzsáró csúcsára vezető útvonalak közül a legkönnyebbnek tartott Marangu (Coca Cola)-út első etappját járjuk végig. Az 1970 méteren található Marangu-kapunál kiváltjuk a napi túrázáshoz szükséges engedélyeket, majd kényelmes, laza tempóban nekivágunk a sűrű köderdő hatalmas faóriásai közt tekergő ösvénynek. Itt valóban nehéz gyorsan haladni – nem annyira a terep, sokkal inkább az állandó fényképezésre csábító vadregényes táj miatt. A mohával vastagos benőtt fák, a lecsüngő liánok, a sok színes virág, a fák lombkoronájában zajongó majomcsapatok mind megtorpanásra késztetnek. Ha szerencsén van, láthatunk Kék majmokat, fekete-fehér Colobus majmokat, színes madarakat, többféle kaméleont. Jó három órás túrázás után aztán lassan elhagyjuk a köderdő övezetét, s magasra nőtt bokros, ligetes térségbe érünk, ahol egy tisztáson, 2720 méteres magasságban találjuk a Mandara-táborhelyet. Innen már csak 15-20 perc a Maudi-kráter kalderája, ahova felkapaszkodunk a remélt kilátás végett. A Kilimandzsáró csúcsát és távoli gleccsereit megpillantani jó eséllyel csak a kora reggeli órákban lehet, de talán a szomszédos mellékcsúcs, a Mawenzi csipkézett gerince még ekkor is látható lesz. Egy kellemes tisztáson megpihenve elfogyasztjuk ebédcsomagunkat, majd némi pihenés után a már ismerős ösvényen, jó két óra alatt visszaereszkedünk túránk kiindulópontjára. Visszaúton, igény esetén, kis kitérővel még egy szép vízesést is útbaejthetünk. Vacsoránkat a már ismerős szállodánkban fogyasztjuk el, lélekben már a következő napok Nagy Utazására készülve. (szint: 750 méter fel/ 750 méter le, táv: kb.12 km, menetidő: 4-5 óra)
  • 4. nap Moshi, Tarangire Nemzeti Park, Mto wa Mbu

    Ma nekivágunk Tanzánia leghíresebb és leglátványosabb szafari parkjait végigjáró öt napos, terepjárós kirándulásunknak. Moshiból jó három-négy órás utazással érjük el a Tarangire Nemzeti Parkot, amely elsősorban az itt található rengeteg elefántról és a hatalmas, akár ezer éves baobab fákról nevezetes. A rendkívül változatos tájban jó eséllyel láthatjuk a szafari programok jellegzetes patásait (zebra, gnú, gazella, antilop), s némi szerencsével a rájuk vadászó nagyvadakat (oroszlán, gepárd, leopárd) is megpillanthatjuk. Emellett számos zsiráfot, varacskos disznót, struccot, rengeteg színes madarat is látni fogunk már első szafaris programunk alkalmával - azaz jóformán mindent, az orrszarvú kivételével, melyet a 80-as években a vadorzók itt teljesen kiírtottak. A szafari parkokban a járművekből kiszállni csak a kijelölt piknikező helyeken lehet, itt fogyasztjuk majd el mi is ebédcsomagunkat, gondosan ügyelve arra, hogy a környéken ólálkodó selyemmajom csapatok nehogy megkaparintsák szendvicseinket. A vadles után a késő délutáni órákban indulunk tovább az innen egy órányira található Mto wa Mbu apró településére, amely a Manyara-tó északi partjainál, a Nagy Hasadékvölgy törésvonala mentén meredeken kiemelkedő sziklafal alatt fekszik. Itt lesz szállásunk egy tiszta, kellemes kempingben, ahova megérkezvén szakácsunk már meleg vacsorával vár minket, s ahol a vacsora mellett stílusosan egy üveg Safari sör mellett beszélhetjük át a nap élményeit. Szállás kempingben, kétszemélyes szafari sátrakban, teljes ellátással.
  • 5. nap Mto wa Mbu, Ngorongoro-kráter, Serengeti Nemzeti park

    Reggeli után összepakoljuk minden felszerelésünket, s táborhelyünkről a szafari programok egyik csúcspontja, a Ngorongoro-kráter felé vesszük az irányt. Mintegy két órás utazás után érkezünk a nemzeti park bejáratához, ahol engedélyeink beszerzése után először egy kilátópontot érintünk. Innen remek rálátás nyílik a 16*20 km átmérőjű, a peremtől számítva mintegy 600 méter mély óriáskráterre. A világ legnagyobb, nem víz borította kalderájában a zsiráfok kivételével, melyek a meredek kráterfalakon való közlekedésre alkalmatlanok, a kelet-afrikai szafarik állatvilága szinte teljes egészében képviselteti magát. Erről hamarosan mi magunk is meggyőződhetünk, amikor szafari járműveinkkel leereszkedünk a kráter aljába. Nagyon jók az esélyeink arra, hogy a szabadon legelésző zebra, antilop, gnú és bivalycsordák, a kóborló hiénák, a sekély vizű tavakban dagonyázó vízilovak mellett a „big five”, azaz az öt legveszélyesebbnek tekintett nagyvad: az oroszlán, a leopárd, a kafferbivaly, az orrszavú és az elefánt néhány példányával is összeakadjunk. Ebédcsomagunkat egy tó partján kialakított piknikező helyen fogyasztjuk el, ahol különösen vigyáznunk kell az elemózsiára a légből váratlanul lecsapó madarakra! A délutáni órákban járműveinkkel felkapaszkodunk a kráter pereméhez vezető meredek úton, még egy utolsó pillantást vetünk a Ngorongoro-kráterre, majd folytatjuk utunkat Tanzánia, de talán az egész világ leghíresebb szafariparkja, a Serengeti végtelen síksága felé. A Ngorongoro Természetvédelmi Körzet északnyugati vidékein már összefuthatunk hatalmas zsiráf csapatokkal is, majd ahogy belépünk a Serengeti területére, feltűnnek a fűves sikságból kiemelkedő jellegzetes gránittömbök, a kopjék, melyeken a késő délutáni órákban jó eséllyel láthatunk a vadászatot kipihenő, avagy arra rákészülő, lustán heverésző oroszlán családokat. A napnyugta egyedülálló fényeit már szállásunk, a park középpontjában található Seronera táborhely felé vezető úton lesz szerencsénk átélni. Táborverés után egy ízletes vacsora, majd időben nyugovóra térünk, hisz holnap is izgalmas napunk lesz. Szállás kempingben, kétszemélyes szafari sátrakban, teljes ellátással.
  • 6. nap Serengeti Nemzeti Park

    Reggeli után újra a park kopjékkel és akáciákkal teletűzdelt síkvidéki részén próbálunk újabb oroszlán avagy gepárd csapatok nyomára bukkanni, de ha szerencsénk van, a fákon előszeretettel megpihenő leopárdokat is láthatunk, az akáciás ligetekben hatalmas elefántcsordákkal találkozhatunk. Szafari sofőrjeink és vezetőink természetesen nagyon jól tudják, hogy adott időszakban a park melyik részére érdemes menni, s ennek megfelelően módosulhat napi programunk is. Augusztusban a Serengeti északi részén már javában zajlik a Nagy Migráció, azaz állatvonulás, amikor gnú és zebra csapatok sokasága, állatok százezrei próbálkoznak a krokodiloktól és vízilovaktól hemzsegő Grumeti és Mara folyókon való átkeléssel, hogy szeptember-októberre a szomszédos, már kenyai területen található Masai Mara Nemzeti Parkba érkezzenek. A folyamat egész évben tart, az óramutató járásával egyező irányban. Ilyenkor január-februárban a Serengeti déli, Ngorongoróval határos vidékén tapasztaljuk a legnagyobb állatsűrűséget, ami aztán július-augusztusra már a Serengeti északi részére tevődik át. A vonuló patásokat persze a ragadozó nagyvadak, oroszlánok, leoprádok, gepárdok csapatai is követik. A természet ezen egyedülálló eseményét megélni egészen különleges élményt jelent, így a mai napunkat teljes egészében itt a Serengeti Nemzeti parkban töltjük, hogy a Nagy Migrációt minél teljesebben átélhessük. A mai estére jó eséllyel átköltözünk a Grumeti folyó közelében, hatalmas sziklatömbök, kopjék lábainál kialakított Lobo táborhelyre. Szállás kempingben, kétszemélyes szafari sátrakban, teljes ellátással.
  • 7. nap Serengeti Nemzeti Park, Nátron-tó, Ol Doinyo Lengai

    2
    Ma reggel érdemes korán kelni, hogy megtapasztalhassuk a serengeti napkelte egyedülálló fényeit, majd egy újabb szafari programra indulunk, mielőtt elhagynánk a nemzeti park területét, s folytatnánk utazásunkat egy igazi kalandokkal kecsegtető, turisták által kevésbé látogatott vidékre, a Nátron-tó vidékére, a “Pokol tornácára”. A Nátron-tó a Kelet-Afrikát átszelő Nagy Hasadékvölgy (Great Rift Valley) keleti ágában, a kenyai határ mentén fekszik, a világ legsósabb tava, ahol tenyészidőszakban közel 2 milló flamingó varázsolja rózsaszínné a partmenti sávot. A Serengetit elhagyva jó 4-5 órás utazás után érkezünk meg e túlvilági látványt nyújtó vidékre, ahol a Ngorongoró-felvidék hűvösebb klímája után igazi nyári forróság fogad. A Nátron-tóhöz közelebb érve több helyen is megállunk fotószünetet tartani, s várhatóan a késő délutáni órákban futunk be Engareseroba, ebbe az igazi világvége hangulatot árasztó maszáj faluba, ahol egy ligetes, tóparti kempingben állítjuk fel táborunkat. Amíg szakácsunk vacsoránk készítésével lesz elfoglalva, mi felkapaszkunk egy közeli kilátópontba, hogy onnan csodáljuk meg a napnyugta fényeit, s a tó déli partján emelkedő, 2878 méter magas Ol Doinyo Lengait, Tanzánia ma is működő vulkánját, melyet a környéken élő maszáj törzsek Istenük, Engai lakhelyeként tisztelnek. Szállás kempingben, kétszemélyes szafari sátrakban, teljes ellátással.
  • 8. nap Nátron-tó, Engaresero-szurdok, Mto wa Mbu, Moshi

    3
    Reggeli után terepjáróinkba pattanunk és a Nátron-tó partjára hajtunk, hogy a tó partján tegyünk egy kisebb sétát, megpróbáljuk becserkészni a rózsaszín flamingó csapatokat, s megnézzük azokat a lávafolyásba kövült lábnyomokat is, melyek korát több tízezer évesre becsülik... Tóparti kirándulásunk után helyi maszáj vezetőnk kíséretében egy izgalmas szurdoktúrára indulunk az Engaresero-szurdok mélyére, ahol a Kráter-felföldről érkező vízfolyások egy keskeny, vízesésekben gazdag völgyet alakítottak ki. Néhol a patak partján haladunk, néha a vízben gázolva jutunk egyre közelebb a szurdok végén megbúvó legszebb vízesésekhez, ahol a déli hőségben mi is megmártózhatunk. Felfrissülve térünk vissza táborunkba, ahol egy meleg ebéd elfogyasztása után összepakoljuk felszerelésünket, s az Ol Doinyo Lengai lávafolyásai mellett elhaladva újra a civilizáció, azaz Moshi felé vesszük az irányt. Egy rövid időre megállunk a már ismerős Mto wa Mbu településen, kicsit feltölteni készleteinket, esetleg, ha eddig még nem tettük volna, kipróbálni a helyi specialitást, a piros banánt. Innen még jó 3-4 órás utazás Moshi, ahova az esti órákba érkezünk, a már ismerős szállásunkra. Szállás egyszerű szállodában, ellátás reggeli, ebéd.
  • 9/+0. nap Moshi / Zanzibár: Nungwi

    Aki csak az alap Kili és szafari programot választotta, azok számára transzfer Kilimandzsáró reptérre, hazautazás Budapestre. Aki a hat napos Zanzibár hosszabbítást is választotta, azokkal ma szintén Kilimandzsáró reptérre utazunk, onnan azonban egy belföldi járattal Zanzibár szigetére repülünk, ahol a jól megérdemelt lazulás következik, varázslatos környezetben. A Tanzánia partjaitól mintegy 40 kilométerre fekvő, álomszép tengerpartokkal rendelkező sziget kétségtelenül az Indiai-óceán egyik gyöngyszeme. A fehér korallhomokkal borított, kókuszpálmákkal szegélyezett néhol türkizkék, néhol smaragd színű tenger épp ilyen színes víz alatti világot rejt. Első három napra szállásunk a sziget északi csücskében, Nungwi üdülőfaluban lesz, Zanzibár talán legszebb tengerpartja mentén, ahol érkezésünk után gyorsan a vízpartra sietünk, hogy mielőbb az Indiai-óceán habjai közé csobbanhassunk. Szállás színvonalas tengerpari resort-ban, ellátás reggeli, vacsora. Ezen a szállásunkon 3 éjszakát töltünk.
  • 10/+1. nap Zanzibár: Nungwi

    A korán kelőkkel a mai napkeltét az Indiai-óceán partján köszönthetjük. Úszhatunk egyet, majd elsétálhatunk a nyílt vízről visszatérő halászbárkákhoz, hogy megnézzük, milyen zsákmányra tettek szert a helyi halászok. A hajnali mozgás után jól fog esni a reggeli, majd a nap többi részén élvezhetjük a pihenést Zanzibáron egyik legszebb tengerpartján. Kell is egy teljes nap lazulás a hosszú szafaris utazásunk után, csak feküdni a pálmafák árnyékában, vagy süttetni magunkat a napon, vagy csak bóklászni a hófehér homokfövenyes partokon. A napnyugtakor pedig már újra az Indiai-óceán partjáról csodálhatjuk, ahol a halászbárkák fekete sziluettja mögött a horizont alá bukik a vérző napkorong...  Szállás színvonalas tengerpari resort-ban, ellátás reggeli, vacsora.
  • 11/+2. nap Zanzibár: Nungwi, Mnemba-atoll

    Ma sznorkel-túrára indulunk a  közeli korallzátonyokhoz, hogy felfedezzük a remek víz alatti világot is. Az óceán aktuális viszonyainak megfelelően vagy a kicsit távolabbi Mnemba-atollhoz hajózunk el, vagy a közelebbi Kendwa korallkertet látogatjuk meg. S amíg mi a víz alá merülünk, a gyönyörű színes halakat és korallokat megcsodálni, kísérőink finom grillezett hallal, ízletes gyümölcsökkel várnak vissza tengeri portyánkról. Jóízű falatozás, némi ejtőzés után visszaindulunk Nungwiba, ahol a tengerparton várhatjuk be a napnyugta vöröslő fényeit. Szállás színvonalas tengerpari resort-ban, ellátás reggeli, vacsora.
  • 12/+3. nap Zanzibár: Nungwi, fűszerültetvény, Stone Town

    Reggeli után összepakolunk, kisbuszra szállunk, s elindulunk délre, hogy megismerkedjünk Zanzibár egyéb látnivalóival is. Jó órás utazás után először egy fűszerültetvényre  látogatunk, ahol rengeteg fűszernövényt ismerünk meg, természetes környezetében. Megkóstolhatunk számos egzotikus, jól ismert avagy számunkra még teljesen ismeretlen gyümölcsöt, megcsodálhatjuk a helyiek egyedüli fára mászó technikáját, aminek eredményeképpen kellemes, frissen lékelt kókuszitalt fogyaszthatunk. Innen folytatjuk utazásunkat a sziget fővárosába. Helyi vezetőnk kalauzol végig bennünket Stone Town elbűvölő, labirintusszerű óvárosában, ahol felkeressük a nyüzsgő piacot, megnézzük az egykori rabszolgavásár színterét, elzarándololunk Freddy Mercury szülőházához, majd szabadprogram keretében remek szuveníreket vásárolhatunk. Élményekben gazdag napunk megkoronázásaként a tengerparti sétányon felállított lacikonyhák kínálatából válogathatunk ízletesnél ízletesebb falatokat, a tenger gyümölcseitől kezdve, frissen sült halfalatkákon át a zanzibári pizzáig, leöblítve mindezt egy korsó frissen sajtolt cukornádlével. Szállás Stown Town egyik hangulatos szállójában, ahol két éjszakát töltünk. Ellátás reggeli.
     
  • 13/+4. nap Zanzibár: Stown Town

    Szabadprogram. Miután tegnap megszereztük első benyomásainkat Stown Town különleges hangulatú városáról, ma kedvünkre bóklászhatunk a girbe-gurba utcákon, saját tempóban, kényelmesen, időt szánva arra, hogy megcsodáljuk a gyönyörűen faragott, díszes kapukat, leüljünk egy ízletes, fűszeres kávéra, visszatérjünk a nyüzsgő piacra igazán jutányos áron fűszereket vásárolni, ajándéktárgyakra alkudozni a helyi árusokkal, fafaragókkal, festőkkel. És hogy tovább hódoljunk a kulináris élvezeteknek valamelyik remek étteremben. Aki nem tud szabadulni a tenger és a korallzátonyok vonzásától, azok számára fakultatív programok sokásága áll rendelkezésre. Ezek közül a legvonzóbb talán a Chumbe Island Corall Park, egy valóban egyedülálló, védett sziget, a világ egyik legszebb korallzátonyával. Mivel a látogatók száma limitálva van, nem könnyű ide jegyet szerezni, de igény esetén természetesen megpróbáljuk. De a környéken számos más, ugyancsak különleges sziget és korallzátony található, kecsegtető programokkal, ami garantálja, hogy a mai napunk is aktívan teljen, ha erre vágyunk. A kora esti órákban aztán közösen kisétálunk a partra, hogy egy gyönyörű napnyugtával búcsúzzunk Zanzibár szigetétől, az aranyhídban úszó dhow-k varázslatos látványával, s hogy elköltsük élményekben gazdag utazásunk utolsó vacsoráját kedvenc éttermünkben. Szállás panzió, ellátás reggeli.
  • 14/+5. nap Zanzibár: Stown Town

    Délelőtt még bóklászhatunk egy jót Stown Town hangulatos belvárosában, beszerezhetjük az otthonra szánt elmaradhatatlan ajándékokat: a faragott ébenfa szobrokat, a színes Tingatinga festményeket, fűszerek sokaságát, lazulhatunk egy utolsót a hangulatos tengerparti éttermek valamelyikében, majd a délutáni órákban a reptérre utazunk és megkezdjük hazautazásunkat a választott repülési útvonal függvényében. Érkezés Budapestre várhatóan másnap délután.

Az oldalon látható fotókat Szabó Szilveszter készítette.

Út ára tartalmazza

a repülőtéri transzfereket, a szállást Moshiban panzióban négy éjszakára, reggelivel, az utazást az 5 napos szafari programon terepjárókkal, a szafari parkok (Tarangire, Ngorongoro, Serengeti) engedélyeit és belépőit, a szállást kempingben, két személyes sátrakban, a szafari alatt teljes ellátással, a Kilimanjaro nemzeti park engedélyeit és az oda szervezett kirándulásokat, a szervezést, valamint a magyar nyelvű csoportkíséretet. Nem tartalmazza a borravalókat!

Út ára nem tartalmazza

a nemzetközi és esetleges belföldi repülőjegyeket, a reptéri illetékeket, a borravalót, továbbá a védőoltások, a biztosítás és a tanzániai vízum (50 USD) árát.

A részvételi díj nem tartalmazza az öt napos kiegészítő programot, amely Zanzibár álomszigetét járja be! A kiegészítő program felára 120.000 Ft, amely tartalmazza Zanzibáron a szállást három éjszakára színvonalas, tengerpart resort-ban 2 ágyas, légkondícionált bungalókban, vagy 2-3 szobás, légkondícionált apartmanokban félpanziós ellátással (reggeli és 3 fogásos vacsora), a sznorkel programot a Mnemba-atollhoz, a fűszertúrát és a Stone Town városnézést helyi vezetővel, két éjszakára a szállást Stown Town városában egy hangulatos panzióban, reggelivel, a transzfereket a szigeten, továbbá a szervezést és a magyar nyelvű csoportkíséretet. A kiegészítő program minimum 6 fő jelentkezése esetén indul!

Utunkhoz a repülőjegyeket irodánkban is meg tudod venni, sőt, célszerűnek tartjuk, hogy a csoport együtt tudjon utazni. A jegyeket azonban hamar meg kell vennünk, mert a későbbiekben nagy valószínűséggel előfordulhat, hogy a kiszemelt járaton már nincs hely. A megadott ár nem garantált, függ a választott légitársaságoktól, a foglalási időponttól, valamint az adott járat telítettségétől! Ha érdekel ez az utazás, akkor minél hamarabb keress meg minket!

A repülőjegy várható ára Budapest - Kilimanjaro reptér - Budapest útvonalon 210.000 Ft-tól illetékkel. (2014. szeptember)
A Kilimanjaro - Zanzibár - Dar es Saalam térségi repülőjegy ára: kb. 60.000 Ft-tól.

Az utazás pontos időpontja a repülőgépek indulásának függvényében néhány napot módosulhat!
Aki az utazáshoz a repülőjegyét nem irodánkon keresztül vásárolja meg, kérjük, feltétlenül egyeztessen előtte az ügyfélszolgálatunkkal.

Ha érkezési és/vagy távozási időpontod nem esik egybe a csoportéval, akkor a szállodába történő eljutásod és távozáskor a reptér megközelítése egyénileg történik, a túravezető útbaigazítása vagy segítsége alapján. Az itt fellépő költségeket az út ára nem tartalmazza.

Árfolyam

Fontos! Utazásunk árát 220 Ft / 1 USD árfolyamig tudjuk tartani. Ha a dollár (USD) ára az utazás indulását megelőző 35. napon ezt meghaladja, akkor árkorrekcióra kényszerülhetünk. Árkorrekció esetén az utazási szerződésünkben rögzített szabályok szerint járunk el.

Utazás

repülő, kisbusz, szafari járművek.

Létszám

10-15 fő.

Túra nehézsége

A programban aktív részében alapvetően terepjárós szafarizásról van szó. A Kilimandzsáró vízeséséhez vezető kirándulás könnyű, a Marangu-ösvényen zajló egy napos túránk már nehezebb, de a 750 méteres szintkülönbség sem fog nehézséget okozni senkinek, az említett túrák átlagos kondícióval is könnyen teljesíthetőek. A nap végére kellemesen el fogunk fáradni. :) A Kilimandzsáró köderdejében eső lehet, esernyő, esőkabát legyen nálunk! Az Engaresero szurdokba tett túránkhoz nélkülözhetetlen a stabil mozgáskoordináció, s mivel többször a vízben fogunk gázolni, javasolt egy szandál, vagy sportcipő, ami nem baj, ha elázik.

Szállás

Moshiban egyszerű panzióban vagy szállóban, 2 ágyas szobákban, az 5 napos szafari program alatt kempingben, kétszemélyes szafari sátrakban alszunk, az ehhez szükséges sátrakat, matracokat, asztalt, székeket helyi partnerünk biztosítja. Zanzibár szigetén három éjszakát töltünk egy színvonalas, tengerpart resort-ban 2 ágyas, légkondícionált bungalókban, vagy 2-3 szobás, légkondícionált apartmanokban, ahol félpanziós ellátást is kapunk (reggeli és 3 fogásos vacsora), további két éjszakát Stown Town városában, egy hangulatos helyi panzióban, reggelivel. A resort területén édesvízes medence, bár, ingyenes internet, könyvtár, a tenger fölé épített napozóterasz, nyugágyak, függőágyak állnak rendelkezésre, térítés ellenében tengeri kajak bérelhető.

Hoteljeink, panzióink helyi színvonalúak, ami elmarad az európaitól, de a tisztaságra természetesen figyelnek itt is. Nem szabad tehát európai jellegű szállodára várni, de a helynek és a túra jellegének megfelelő legjobb lehetőséget mindig a legjobb tudásunk szerint biztosítjuk. A szafari program alatt kétszemélyes szafari sátrakban alszunk. A kempingezéshez a sátrat, matracot, egyéb felszereléseket helyi partnerünk biztosítja, saját hálózsákra azonban szükség van. (A hálózsák komfort fokozata a 5-15 C fok körüli tartományban legyen, a Serengeti fennsíkján hűvös lehet a hajnal!)

Terület

Tanzánia területe mintegy 945.000 km², azaz közel 10-szer nagyobb Magyarországnál. A szintén Tanzániához tartozó Zanzibár területe 2.644 km². A lakosság száma 35 millió. Túránk során mi gyakorlatilag csak az ország északi régióját érintjük, mindenekelőtt a Kilimandzsárót és a környező szafari parkokat, majd átrepülünk Zanzibár szigetére. A Kilimandzsáró az Egyenlítőtől 330 kilométerrel délre, Tanzánia északi részén, közvetlenül a kenyai határ mentén található. A világ legnagyobb különálló vulkánja majd’ 5000 méterrel magasodik a környező szavannák fölé, így markánsan szembetűnő alakja már a távolból lenyűgözi az utazót. Kiterjedése mintegy 40*60 kilométer, három vulkánikus krátere közül kettő, nyugaton a Shira (3962 méter), míg keleten a Mawenzi (5149 méter) mára már erőteljesen lepusztult és elveszítette eredeti kráter formáját. A központi kráter, a Kibo oldalperemén található Uhuru-csúcs nem csak a Kilimandzsáró, de egész Afrika legmagasabb pontja: 5895 méter. „Afrika teteje” az utóbbi 100 évben a felszínét borító jégmezők és gleccserek mintegy 80% elveszítette, s ez a folyamat napjainkban mind jobban felgyorsul. Számítások szerint 2020-ra teljesen eltűnik a „Kilimandzsáró hava”. A szafari parkok közül a világviszobnylatban is leghíresebb, leglátványosabb nemzeti parkok felé vesszük az irányt. A Serengeti és a Ngorongoro-kráter már önmaga is fogalom a szafarizók körében, a legjobb esélyeink vannak itt patások tízezrei, s a rájuk vadászó nagyvadak, ragadozók megfigyelésére. A Tarangire nemzeti park különleges baobab fáiról, hatalmas elefánt csordáiról híres, de túránk során érintjük a világ legsósabb tavaként számon tartott Natron-tó világvége hangulatot árasztó vidékét, ahol Tanzánia ma is aktív és működő vulkánja, az Ol Doinyo Lengai emelkedik. Zanzibár szigetén pedig a vakítóan fehér korallhomokkal borított tengerpartok és a kék-zöld minden árnyalatában játszó tenger vár a szélben hajlongó pálmafák alatt, és persze Stown Town egyedi hangulatú, Unesco világörökség városa.

Szeretnénk felhívni figyelmedet, hogy Afrikában, így Tanzániában is fel kell készülni az itthonitól eltérő mentalitásra, az egyszerű viszonyokra a közlekedési eszközök, a szállások színvonalát illetően. Rendkívül fontos, hogy az esetlegesen kialakuló váratlan helyzeteket Ti is a megfelelő pozitív hozzáállással és megértéssel kezeljétek, és inkább a kaland és kihívás ízét érezzétek meg benne! Természetesen helyi partnereink és túravezetőink elsődleges célja az, hogy a tervezett programmenetet maximálisan teljesítsék, a kényszerű változtatások esetén megfelelő alternatív programokról gondoskodjanak, ugyanakkor a váratlan helyzetekkel való szembesülés a túra résztvevőitől is bizonyos alapvető alkalmazkodóképességet és csapatszellemet követel. A váratlan körülmények, repülők menetrendjének változása, járatok késése, rossz időjárási viszonyok, szervezési nehézségek, avagy egyéb, előre nem látható tényezők (vis maior) következtében fellépő, előre nem várt extra költségvonzatok a mindenkori részvevőket terhelik! Megértéseteket köszönjük!

Időjárás

A Kilimandzsáró kirándulások és a tanzániai szafarizás szempontjából a december-február és július-szeptember közötti időszak a legideálisabb. Mivel a déli féltekén járunk, a mi januárunk itt „nyárnak” felel meg, de a mi júliusi nyarunk is meleg, tiszta időt jelent az Egyenlítő környékén. Január-februárban a Kilimandzsáró lábánál, Moshiban meleg, nyárias idő várható, sok napsütéssel, napközben 25-30 Celsius fok, hajnalban 15-20 Celsius fok körüli hőmérséklettel, ugyanitt július-augusztusban 25C fok körül van a hőmérséklet. A Kilimandzsáró kirándulásokon reggel általában derült idő fogad, majd felhősödés kezdődik, melyekből délutánra kisebb eső, zápor könnyen kialakulhat. Január-februárban Zanzibár szigetén igazi meleg, nyári időre számíthatunk, napközben 25-32 Celsius fok körüli hőmérséklettel, sok napsütéssel, az Indiai-óceán vízének hőmérséklete ilyenkor kellemes 24-26 Celsius fok, ideális a sznorkelezésre, úszásra, lazulásra. Július-augusztusban kicsit hűvösebb van, "csak" 25-28 C körül van a hőmérséklet, az Indiai-óceán víze is "csak" 22-24 Celsius fok. Július-augusztusban a Serengeti, Ngorongoro szafarin viszont a reggeli órákban valóban hűvősebb is lehet a nagyobb tengerszint feletti magasság miatt, ide hosszú nadrág, könnyű pulóver, széldzseki javasolt, a kempingezéshez a hálózsák komfort fokozata 0-10 C körüli értékre essen! Napközben tiszta idő esetén itt is 20-25 C körüli a hőmérséklet, a legstabilabb napos idő július-augusztusra a jellemző, sőt a Nagy Hasadékvölgyben, a Nátron-tó környékén akár 30C körüli hőmérsékletre is számíthatunk, ragyogó napsütéssel.

Felszerelés

Javasolt egy kényelmes 50 liter körüli hátizsák, a túrákra kishátizsák, könnyű nyári hálózsák a szafari programra, egy túraszandál, fejfedő, napszemüveg, naptej, napközbenre póló, lecsatolható szárú túranadrág, hosszú ujjú ing estére a szúnyogok ellen, polár pulcsi, elemlámpa (fejlámpa), akkumlátor a lámpába, fényképezőbe, kés vagy bicska, szúnyogriasztó.

Az afrikai nagy melegtől eltekintve, miután a Serengeti és a Ngorongoro vidéke is tengerszint felett 1800 és 2600 méter közötti magasságban fekszik, ezért ezek a területek lehetnek hűvösebbek akár napközben is, de különösen hajnalban, így mindenképpen javasolt egy meleg polár pulóver és hosszú nadrág is. A túrákhoz: könnyű túrabakancs, vagy edzőcipő (amiben nem töröd ki a bokád), vagy vízálló túraszandál, egészségügyi ragtapasz kellhet. Fontos, hogy jól bejáratott, betört túrabakancsban/cipőben gyere, mert a gyalogtúra különben könnyen tortúrává válhat!

Tehát a javasolt kiegészítők: Nagyhátizsák 50-60 liter, kishátizsák 25-30 liter, bicska, fejlámpa, magas faktor számú napvédő krém, esőkabát, polár pulcsi min 1 db, kényelmes bakancs vagy félcipő, napszemüveg. A szafari programhoz könnyed, lehetőleg keki szinű öltözék, a fekete-sötétkék kombinációt mindenképpen kerüljük, mert a bögöly, cece-légy kedvenc színe, rátámad! :)

Higiénia

A csapvíz, avagy a forrásvizek fogyasztását nem javasoljuk. A városokban, falvakban egyszerűen lehet palackozott vizeket kapni. Figyelem! 2014. január 1-től a Kilimandzsáró Nemzeti Park területére semmiféle műanyagflakon, pillepalack nem vihető be, kulacsot, termoszt mindenképpen hozzál magaddal ehhez a kiránduláshoz!

Tanzániában kötelező a sárgaláz elleni védőoltás, amit a budapesti oltóközpontban tudsz beszerezni! Fontos, hogy az erről kiállított sárga oltási könyvedet az útra hozd magaddal! Emellett javasoljuk a hepatitisz A, B, a tetanusz és tífusz védőoltások megszerzését. Mivel a megfelelő védettség elérése céljából egyes oltásokat az indulás előtt akár több héttel korábban kell beadatni, fontos, hogy időben keresd fel háziorvosodat, a nemzetközi oltóközpontot (Budapest, IX. Gyáli u. 2-6., Tel.: (06-1) 476-1364), vagy a megyei ÁNTSZ kirendeltséget. Tanzánia bizonyos térségei, így Zanzibár is maláriaveszélyes területnek számít. A malária elleni tabletta lehetséges mellékhatásai végett javasoljuk, hogy konzultálj háziorvosoddal, vagy kérd a nemzetközi oltóközpont tanácsát!

Élelem

Szállásunkon Moshiban reggelit, az öt napos szafari során pedig teljes ellátást kapunk. Zanzibár szigetén félpanziós ellátást kapunk Nungwiban, az utolsó két éj szálláshoz Stown Townban reggeli jár. A többi étkezés önellátó.

Pénz-ügy

A helyi fizetőeszköz a tanzániai schilling. USD-t vagy Eurót érdemes vinni magunkkal, amit a helyszínen tudsz tanzániai schillingre váltani. 1USD = kb.1600 TSH. Bankkártya használatára is van lehetőség, leginkább a VISA terjedt el. Költőpénznek nagyjából annyi Ft-ot ajánlunk, amennyit itthon is elköltenél (étkezés, innivaló, belépők, emléktárgyak, ajándékok, azaz szokásos kiadások esetén), természetesen ez sokkal kevesebb és több is lehet, egyéntől és vérmérséklettől függően. Általánosságban jellemző, hogy ha a szállodai személyzet, avagy bárkinek a szolgáltatásait igénybe vesszük, néhány dollár borravalóra mindenütt számítanak! Erre készüljünk fel, legyen nálunk elég 1 dolláros bankjegy! Figyeljünk arra, hogy az amerikai dollár (USD), amit magunkkal hozunk, 2001. utáni  bankjegyekben legyen!

Helyszínen fizetendő költségek:

Tanzániai vízum: 50 USD /fő
Borravaló a helyi vezetőknek, szafari sofőröknek, szakácsnak, helyi személyzetnek az összes túrára, kirándulásra: kb. 100 USD/fő
Látogatás egy Masai faluban:  10 USD / fő
Fakultatív kirándulás Zanzibáron, Chumbe Island Corall Park: kb. 100 USD/fő

Vám

A tanzániai vízum 50 USD, a repülőtéren lehet beszerezni. Az útlevélnek a beutazástól számítva legalább 6 hónapig érvényesnek kell lennie. A Kilimandzsáró reptéren kérhetik a sárgaláz elleni védőoltás meglétéről kiállított sárga oltási könyvedet, ezt feltétlenül hozd magaddal!

Csomag

A repülőre felvihető kézipoggyásszal kapcsolatosan az alábbi oldalon részletes tájékoztatás található.
A nagy poggyász súlykorlátja - ritka kivétellel - a szokásos 20 kg-ot nem haladhatja meg, azonban a regionális repülőtársaságok korlátozása és a helyi közlekedési eszközök csomagterének mérete miatt általában a 15 kg-os súlyhatár a kötelező. Az utazás alatt csomagjaink végig velünk lesznek, de a napi programhoz felesleges részüket természetesen az aktuális szállásokon tudjuk hagyni.

Biztosítás

Kötelező! 
Szeretnénk figyelmedet felhívni arra, hogy a részvétel feltétele az út teljes időtartamára érvényes utasbiztosítás. Fontos!A biztosítás érvényességét indulás előtt a túravezetők ellenőrizhetik. Érvénytelen biztosítás vagy nem megfelelő (pl. világ területi hatállyal) hiányában a túrán való részvételt a túravezetők megtagadják. Kérjük, nézd meg, van-e érvényes utasbiztosításod! 
Irodánkban az Európai Utazási Biztosító (EUB) kedvezményes biztosításainak megkötésére van
lehetőség legkésőbb az indulás előtti napig személyesen vagy utalással.
(Utalás esetén csak akkor tudjuk megkötni, ha az összeget átkönyvelik az indulásig.)

Jelen túrára vonatkozó utasbiztosítási lehetőségek:

Nívo: 450 Ft/fő/nap
Top: 580 Ft/fő/nap
Top extra: 940 Ft/fő/nap

Bővebben a biztosító szolgáltatásairól a honlapjukon olvashatsz: www.eub.hu
A honlapunkon cookiekat használunk, hogy a jövőben minél személyre szabottabb tartalmakat készíthessünk neked.