Bejelentkezés

Ötschergraben, Medve-szurdok, Weichtal-szurdok

Ausztria legszebb, leglátványosabb szurdokvölgyei a pünkösdi hosszú hétvégén, egy láncra fűzve... :)

A pünkösdi hosszú hétvégére egy különleges programot állítottunk össze a természet kedvelői számára. Ausztria talán legszebb és leglátványosabb szurdokait fűztük egy láncra... Az Ausztria Grand Canyonjaként is emlegetett Ötschergraben valóban egyedülálló természeti látnivalót képvisel, ahol vadregényes úton haladva csodálhatjuk meg vízesések tucatjait, mindezt sziklakapukon, hidakon és fapallókon átkelve. A vadregényes Medve-szurdok környéken is minden megtalálható, amit a természetjáró csak kívánhat: sűrű erdők, napos rétek, szűk szorosok, szurdokvölgyek, dübörgő vízesések, kis patakok, ritka növények. Hétvégénk harmadik napján pedig Weichtal-szurdok izgalmas, láncokkal és vaslétrákkal biztosított útjával ismerkedünk. Mindezt úgy, hogy még egy nap szabadságot sem kell kivennünk – feltöltődve és élményekkel gazdagodva kezdhetjük a keddi napot, biztos tudatában annak, hogy jól használtuk ezt a hosszú hétvégét. :)
Ez a programleírás jelenleg archív. Aktuálisan nincs hozzá tervezett időpontunk, az is előfordulhat, hogy később más formában szervezzük meg.
Ha szeretnéd követni, mi történik ezzel az úttal, akkor érdemes felirtakoznod a hírlevelünkre, ebben az új időpontok vagy új programok meghirdetéséről minden esetben tájékoztatunk.

Hírlevélfeliratkozás - csak akkor küldjük, ha tényleg információt akarunk közölni :)
  • 1. nap Budapest, Ausztria: Ötschergraben

    2

    Találkozó 6.00-kor a XI ker. Pázmány Péter sétány és a Magyar Tudósok krt. sarkán levő parkolónál (az ELTE új épületei mellett, a Petőfi-hídtól 3 percre, az A38 hajó magasságában). Indulás 6.15 órakor. Az M1 autópályán utazunk Ausztria irányába, s várhatóan jó 5 órás utazást követően érjük el a Wienerbruck településnél található Ötscher-Tormauer Naturpark bejáratát. Az összekészülődés után megkezdjük vadregényes túránkat Ausztria egyik legszebb és leghíresebb szurdokvölgyében, az Ötschergrabenben. Jól kiépített és könnyen járható úton haladunk tovább a szurdok gyomrába, hol a patak bal, hol pedig a jobb oldalán, majd alig negyedórás séta után elérjük az első meseszép vízeséseket. Kisebb-nagyobb hidakon átkelve csodás fenyvesek közt pár perc után már a Lassingfal-vízesés látványában gyönyörködhetünk az erre a célra épített pihenőhelyek egyikén. Szűkre szabott sziklakapuk között folytatva túránkat utunk néhány helyen pár méterrel a patak fölött halad tovább, néhol pedig jól rögzített fapallókon kelünk át a kristálytiszta és sokszor egészen mélyzöld színű Ötscher-patak felett, amelyben az ember legszívesebben mártózna egyet. A parkolótól indulva alig másfél-két óra után érjük el a Ötscherhias turistaházat, ahol egy-egy helyi specialitás, illeve habzó sörök fogyasztása közben élvezhetjük a ház előtt lezúduló vízesések sokaságát. Egy kis pihenés után elhagyva az Ötschergräben első részét folytatjuk utunkat a felső szakasz felé, majd egy alig 1 kilométeres séta után elérjük az egész környék talán legszebb vízesését, a Mirafallt, amely mintegy 80 méteres magasságból zúdul lábunk elé egészen lenyűgöző látványt nyújtva. Utunk a szurdok oldalában vezet, a patak változatos zúgói és sziklába vájt medencéi mellett, ahol ha szerencsések vagyunk, könnyen halakat is láthatunk. A Mirafall vízesésétől  a már ismerős útvonalon visszasétálunk az Ötscherhias-menedékházhoz, ahonnan egy erdei ösvényen felkapaszkodva, néhány kilométeres sétát követően érjük el Erlaufklause megállót, ahol egy romantikus hegyi vasút vár ránk, hogy visszatérjünk Wienerbruckba, túránk kiindulópontjához. Friss élményekkel feltöltődve indulunk tovább szállásunkra, a Schwarza-patak partján, a Weichtal-szurdok bejáratánál található a szállásunkra, ahol 2 éjszakát töltünk.

    (Menetidő: 4-5 óra, táv: 12 kilométer, szint: 220 méter le / 250 méter fel)

  • 2. nap Mixnitz, Medve-szurdok

    3

    A mai napon Graz melletti Mixnitz-be (479 m) utazunk. A falu mellett található a Medve-szurdok, a Hochlantsch-vidék egyik legszebb és leghosszabb vizes szurdoka, amelyet közvetlen közelről élvezhetünk a kiépített útnak köszönhetően: létrák, hidak, stégek teszik teljesen biztonságossá és látványossá a túrát. Fél óra gyaloglás után – magunk mögött hagyva egy meredek emelkedőt - érjük el a szurdok bejáratát, ahonnan a valódi izgalmak kezdődnek. Innen 200-300 méter magas sziklafalak között haladunk, főként létrák, lépcsők, hidak segítségével – melyből összesen 164 darab található. A szurdokból kiérve nemsokára a Guten Hirten alpesi fogadóhoz (1209 m) érkezünk, ahol elfogyasztjuk uzsonnánkat. Innen csúcshódításra indulunk, melynek célja a graz-i hegyvidék legmagasabb pontja, a Hochlantsch (1720 m). A meredek és sziklás út megéri a fáradtságot: odafent gyönyörű panoráma fogad. Miután elfogyasztottuk a csúcscsokikat és megcsodáltuk az alpesi legelők egyedülálló panorámáját, visszatúrázunk a völgybe, ahol autóbuszunk vár bennünket. Az esti órákban visszautazunk a szállásunkra.

    (Menetidő: 8-9 óra, szintkülönbség: 1240 méter fel/le.)

  • 3. nap Weichtal-szurdok, Budapest

    3

    Ma a Schneeberg déli oldalában húzódó, rendkívül látványos Weichtal-szurdokba kirándulunk. Az út a szállásunknál indul (536 m), majd meredek sziklafalakkal határolt, néhol rendkívül keskenyre összeszűkülő szurdok mélyén, a patakmeder mentén kapaszkodunk egyre feljebb. Haladásunkat láncokkal és vaslétrákkal biztosított szakaszok segítik. Jó két óra kapaszkodás után a Jakobsquelle-forrásánál érünk ki a völgyből, innen meredek erdei ösvényen folytatjuk utunkat a Kienthaler-menedékházig (1380 m). Itt megpihenünk, új erőt adó meleg levest vagy hideg szörpöt fogyaszthatunk, majd visszafelé egy másik útvonalon, a Ferdinand Mayer Weg kitaposott ösvényen ereszkedünk le szállásunkra. Friss élményekkel feltöltődve késő délután hazaindulunk. Budapestre késő este érkezünk.

    (Menetidő: 6 óra. szintkülönbség: 850 méter fel/le.)

A honlapunkon cookiekat használunk, hogy a jövőben minél személyre szabottabb tartalmakat készíthessünk neked.