Bejelentkezés

Tihany - special edition

Tavak, vulkánok, levendulák, panoráma, bogrács és balatoni borok :)

Szeretettel várunk tihanyi kirándulásunkra! Sétálunk a Belső-tónál, leheveredünk a levendulásban, a félsziget pereméről végignézünk a Balaton nyugati medencéjén egészen a Badacsonyig. Kora délután még kirándulunk egyet a gejziritmezőn, aztán irány a Koczor Pince, ahol bográcsvacsora és finom balatoni borok várnak minket. :)
Törzsutasainknak szervezett zártkörű program.
  • 1. nap Tihany, Balatonfüred

    2

    Találkozás Budapesten, 7 órakor, a XI. ker., Pázmány Péter sétány és a Magyar Tudósok krt. sarkán levő parkolónál (az ELTE új épületei mellett, a Petőfi-hídtól 5 percre az A38 hajóval szemben). Indulás 7:15-kor. Tihanyba érkezést követően két csoportot alkotunk, a várható létszám miatt. Egy sima, és egy fordított :)

    Tihanyi kirándulásunk kiindulópontja a falu mellett fekvő, csaknem kerek, nyílt víztükrű Belső-tó. A tó nyugati partjáról nézve régmúlt időket idéz a táj: a magyar szürke gulya mögött a Bencés Apátság kettős tornya, ami szélcsendes időben visszatükröződik a vízen. Innen vesszük célba a híres Levendulást. A levendulatövek telepítését 1924-ben kezdték, s a negyvenes évekre közel száz hektáros ültetvény alakult ki, Európa-szerte híres olajat termelve. Még ma is csodás látvány a megmaradt néhány hektár mandulafákkal tarkított lila tenger. Innen kapaszkodunk fel az ék alakú Nyereg-hegyre, a félsziget nyugati szélén húzódó keskeny, sziklás gerincre. Csodálatos panoráma nyílik innen a Balaton-felvidék, a Balaton nyugati medencéje, és a Balaton egyik utolsó, csaknem háborítatlan nádas öblözete, a Bozsai-öböl felé.

    A Nyereg-hegytől tovább indulva jutunk el a Csúcs-hegyre, a félsziget legmagasabb pontjára. A hegytetőn az Árpád-korban lakótorony állott, alapfalai még ma is jól láthatóak. Innen továbbhaladva a Gurbicsa-tető gerincén haladunk végig, miközben végig gyönyörködhetünk a csodálatos kilátásban, majd elérkezünk a félsziget legszebb erdejébe, a Szarkádi-erdőbe. Innen a Gejziritmező mintegy három millió éves sziklaképződményei között folytatjuk az utunkat. A bazaltvulkánosságot követő vulkáni utóműködés során e területen működött a legtöbb hévforrás, az itt kialakult forráskúpok közül a legnagyobb az Aranyház-gejziritkúp, mely nevét a tömegesen rátelepedett sárga színű zuzmóról kapta.

    Innen leereszkedve érünk vissza túránk kindulópontjára, és indulunk Balatonfüredre, a Koczor Pincéhez. Itt már vár minket a jóízű bográcsvacsoránk, és a finom balatoni borokból összeállított kóstoló. Az esti órákban érkezünk vissza Budapestre.

A honlapunkon cookiekat használunk, hogy a jövőben minél személyre szabottabb tartalmakat készíthessünk neked.